Valmiera ir pretimnākoša pilsēta pašdarbības kolektīviem…

Lasi interviju ar Valmieras deju kolektīva „Gauja” ilggadējo dejotāju Lāsmu Gravu. Interviju sagatavojusi: Ginta Vīksna (brgkm).

Ginta Vīksna (G.V.): Kādi ir vislielākie ieguvumi Tavā dzīvē dejojot “Gaujā”?

Lāsma Grava (L.G.): Vislielākais ieguvums ko esmu ieguvusi – dejojot Gaujā iemācījos mīlēt latviešu tautas deju, izkopu savu dejotprasmi un iepazinu daudzus lieliskus dejotājus un arī cilvēkus, kas tagad ir man labi draugi un paziņas.


G.V.: Kā norit “Gaujas” dejotāju treniņi, mēģinājumi, kopīgi pasākumi?L.G.: Gaujas mēģinājumi norit divas reizes nedēļā. Ja tuvojas skates vai nozīmīgi koncerti, tad mēģinājumi ir pat trīs un vairākas reizes nedēļā! Mēģinājums parasti ilgst pusotru līdz 2 stundām, bet gala rezultāts to visu atsver.
Pēc koncertiem un mēģinājumiem visi kopā pārrunājam, ko izdarījām labāk un kas vēl būtu jāuzlabo. Tradicionālie pasākumi ir “jauno” dejotāju iesvētības, Gaujas Ziemassvētku    balle un reizi piecos gados visi dejotāji satiekas, lai svinētu un izdejot labākās dejas Gaujas jubilejas koncertos.

G.V.: Kas īpašs ir “Gaujas” kolektīvam?

L.G.: Kolektīvam un Gaujas vārdam ir kāda īpaša noskaņa – ja tu kādreiz esi bijis Gaujas dejotājs, tad būsi ”Gaujinieks” uz visu mūžu!

G.V.: Ko kolektīvs, vadītājs piedāvā “Gaujas” dejotājiem?

L.G.: Gauja un tās vadītājs piedāvā iespēju dejot lieliskā kolektīvā – ar skaistiem tērpiem, pie profesionāliem skolotājiem, piedalīties dažādos koncertos – gan Latvijā, gan ārvalstīs un, protams, arī Dziesmu un Deju svētkos, tā ir iespēja, kas kuram katram nav dota.

G.V.: Ko Tu ieteiktu jauniešiem, kas vēl šaubās par dejošanu? Kāpēc Tu rosini nākt dejot tieši “Gaujā”?

L.G.: Ja ir vēlme dejot, noteikti nevajag šaubīties par saviem spēkiem, bet uzdrīkstēties un mēģināt! Mēs visi dejotāji, kādreiz esam nākuši uz Gauju pirmoreiz.

G.V.: Vai, Tavuprāt, Valmiera kā pilsēta ir piemērota (pretimnākoša, atbalstoša) pilsēta tiem, kas vēlas profesionāli un kvalitatīvi mācīties dejot?

L.G.: Valmiera, manuprāt, ir pretimnākoša pilsētā pašdarbības kolektīviem. Izvēle ir liela, katrs var atrast savam vecumam un vēlēšanai atbilstošu nodarbi. Ir vērts izmantot pilsētas piedāvātās iespējas.

This slideshow requires JavaScript.

Foto : No Lāsmas Gravas personīgā arhīva.

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts Lasi blogā, Stāsts..., Uzzini!. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s